Etienne Mbappe

Etienne Mbappe to basista pochodzący z Kamerunu mający niezwykle ciekawą technikę gry, a mianowicie gra w rękawiczkach, powoduje to że ma niespotykane brzmienie.
Jego gra oczywiście bardzo uznana przez wielu słuchaczy a najbardziej znany projekt, w których bierze udział to Zawinul Syndicate.

 

Bassman gra trochę jak Pastorius, no i oryginalny vocal. W drugim klipie słychać te rękawiczki. Faktycznie dźwięk nieco przytłumiony, fajne solo. Kapela za bardzo mi się nie podoba, ale nagranie widać z kanciapy i na mikrofonie kamery, to może dla tego. W każdym razie Kamerun górą. No, ale w piłkę z nimi wygraliśmy. Gość mieszka dwadzieścia-parę lat we Francji. Francja jest takim europejskim centrum jazzowym. Przekrój świetnych muzyków z całego świata, nie tylko "Hot club". Richard Bona - też Kamerun i też Francja.


Ładny pojedynek Etienne z gitarzystą, bardzo przechorusowanym, w stylu Scoffielda, europejski funk.http://pl.youtube.com/watch?v=YJ9-uHG0qo8

Świetne Zavinul Syndicate. Taki Weather Reaport tylko trochę nowszy i międzynarodowy. Pomyśleć, że Zavinul był austriackim Czechem.

Podaję link do wywiadu, którego udzielił Etienne Mbappe dla "Fussion Pl", podczas pobytu w Polsce w r. 2001, kedy jeszcze żył Joe Zavinul. Wyjaśnia tu min. dla czego gra w rękawiczkach. Przeczytajcie, bo u nas jest to postać dosyć mało znana, a warto.http:///www.jvcfestival.electricjazz.pl/oczko/index.php?k=76

Taki sam wywiad, mniej - więcej o tym samym, ale na żywo i ilustrowany:
http://pl.youtube.com/watch?v=dtxlKtWyTl0

Thursday the 17th. Affiliate Marketing. Custom text here
Copyright 2012

©